Przypominamy, że Etap II – finał Tarnowskiego Konkursu Chemicznego, odbędzie się 15 kwietnia 2024 roku.

Konkurs będzie odbywał się na kampusie Akademii Tarnowskiej, przy ulicy Mickiewicza 8, w budynku B. Część teoretyczna w sali B028 natomiast część laboratoryjna w laboratoriach B004 i B017.

Zgodnie z Regulaminem Tarnowskiego Konkursu Chemicznego uczestnicy Etapu II – finał przynoszą na część:

• teoretyczną przybory do pisania (długopis z niebieskim lub czarnym tuszem) oraz kalkulator naukowy (urządzenia wielofunkcyjne typu telefon komórkowy, tablet itp. nie mogą być używane),
  • laboratoryjną wymagany jest fartuch ochronny oraz rękawiczki ochronne (lateksowe lub nitrylowe).

Konkurs rozpocznie się o godzinie 10:00. Prosimy o przybycie minimum pół godziny w celu rejestracji oraz odbioru kodów przez uczniów. Rejestracja odbędzie się przed salą B028, w której uczniowie będą pisali część teoretyczną.

Na część teoretyczną konkursu przewidziany jest czas 90 minut. Po części teoretycznej nastąpi 30 minutowa przerwa i około godziny 12:00 rozpocznie się część laboratoryjna, która potrwa 60 minut. Jednak czas ten uczniowie mają na wykonanie zadania a zanim to nastąpi zostaną przeszkoleni z przepisów BHP i zapoznani z czynnościami laboratoryjnymi na które przewidzieliśmy około 45 minut. Zatem planujemy, że część laboratoryjna zakończy się około godziny 13:45 – 14:00.